Kopírovat pouze se zdrojem!!!

Výsledek obrázku pro ghost gif

UFO nad Německem mohlo přistát v Česku

5. září 2010 v 13:09 | tn.cz |  Obrázky, videa, animace UFO
UFO

Neznámý předmět proletěl nad Německem už 19. ledna. Kolem deváté hodiny večerní spatřila obsluha leteckého radaru na letišti ve Filderstadtu u Stuttgartu nenahlášený objekt. Ten podle mluvčího stuttgartského úřadu pro leteckou bezpečnost Helmuta Montaga nikde nevzlétl ani nepřistál, alespoň ne na německém území.

Objekt letěl asi rychlostí 100 kilometrů v hodině, u obce Welzheim najednou zmizel z radaru. Po desáté večer se tajemný objekt ukázal v Bavorsku u Dinkelsbühlu.

Pak ho ještě spatřili u Grafenwöhru u Norimberka. Předpokládají, že neznámý objekt startoval pravděpodobně někde ve Francii a přistál někde v Česku poblíž hranic.

"Když to zmizelo z radaru, mysleli jsme si, že to muselo někde ztroskotat," řekl Montag. V oblasti kolem Welzheimu proto vypukla obrovská pátrací akce. Žádné trosky ale nenašli," kroutil hlavou Montag.

Vyšetřovatelé si nejdříve mysleli, že by to mohlo být ultralightové letadlo, ale postupně to vyloučili. Nebyl to ani meteorologický balon nebo nezvyklý atmosférický úkaz.

Jde o nový bezpilotní špionážní letoun?

O několik dní se přihlásil důchodce Werner Kopper z bavorského Petersaurach. "Nemohu to prokázat, ale mnoho mluví pro to, že tajemný objekt mohl být bezpilotní špionážní letoun," říká zdrženlivě Kopper.

Odkazuje se na článek z amerických vojenských novin, který se v prosinci loňského roku objevil přeložený i v německém vojenském tisku. Podle něj testuje americká armáda bezpilotní špionážní letouny Shadow už dva roky na své základně poblíž Grafenwöhru. 
Shadow

Tyto špionážní letouny silně připomínají ultralightové letouny.

"Tyto věci normálně létají v uzavřených oblastech," je ale skeptický Montag. "Pokud by tomu tak ale bylo, nešlo by jen o nedbalost, ale o zločin," řekl.

Verze, že šlo o testování nového špiona, se zdá nepravděpodobná i radarovým technikům. Špionážní satelity totiž používají maskovací zařízení, aby je právě radary neviděly.

Toto UFO ale bylo na radaru téměř dokonale viditelné od Stuttgartu až po Bavorsko. Navíc UFO bylo osvětleno, což verzi o novém špionážním letounu úplně popírá.

Montag chce záhadu rozluštit. "Zkusíme si vyžádat i data z německých vojenských radarů," říká Montag. Předpokládá, že případ tajemného letícího objektu vyšetřuje i armáda spolu s vojenskými partnery z NATO.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama