Kopírovat pouze se zdrojem!!!

Výsledek obrázku pro ghost gif

Únor 2011


Exmoorská bestie

3. února 2011 v 19:00 Zvláštní tvorové
Velká Británie, vesnice New Denham:
Má načernalou srst a vzhledem velmi připomíná pumu, která se však ve Velké Británii nežije.
V 80. letech s ní měli problém farmáři, kterým se ztrácel dobytek.

Elektrikář Paul Keehn vyfotil u Uxbringe šelmu a viděl, jak odpočívá nedaleko lesa.
Podle zoologa Di Francise může jít o šelmu, která ve velmi malé skupině přežila do dněška a dává si pozor, aby ji nespatřil člověk.


Trevor Beer

"Objevila se předemnou z nenadání, bezestrachu vylezla z křovisek jen pár desítek metrů odemne. Šelma byla černá, ale její oči v šeru žlutě světélkovaly. Když se ta věc ode mne konečně odvrátila a tiše jako přízrak opět zmizela v houštinách, vydechl jsem úlevou."

TN na to:

Zvíře podobné pumě se v oblasti objevuje čas od času už od sedmdesátých let a v osmdesátých letech zamordovalo stovku ovcí. Jeho pověst tehdy konkurovala pověstné lochnesce.

Na příšeru, která byla strašákem pro děti, farmáře i turisty, se vypravilo hned několik skupin lovců - nikdo ale neuspěl. A to i přesto, že se Exmoorskou bestii povedlo několikrát vyfotit. Dobytek na farmách čas od času umíral dál.


Takhle se podařilo zachytit jednu
Bodminská bestie: jedna ze šelem, které pobíhají britským venkovem.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Záhadný tvor na pláži. Že by Exmoorská bestie?


Moře v Severním Devonu vyplavilo pozůstatky zvláštního tvora. Místní doufali, že patří fantomu-zabijákovi.
Zvíře mělo hrozivě vypadající zuby a tlamu, zbytek těla dlouhý asi jeden a půl metru a zbytky ocasu. Pro policii to byla záhada: na psa nebo kočku domácí to je moc velké, na poníka malé, k teleti se nehodí spatřené zuby a k tuleni zase neseděly zadní nohy.Hrozivě vypadající hlava.


Hlava zvířete vypadá opravdu hrozivě.

Proto se nabízela myšlenka, že se jedná o pozůstatky Exmoorské bestie.

Protože Exmoor je jen pět kilometrů od moře nedaleko pláže, kde se našlo tělo neznámého zvířete, bylo vysvětlení mršiny nabíledni. Tím spíš, že se zdejší bestie už nějakou dobu neobjevila.

Vědecký rozbor ale divokou domněnku vyvrátil. Zvíře prý byl opravdu tuleň. Rozklad těla způsobil, že z jeho ocasu zmizela tkáň a pozůstatky kostí vypadaly jako končetiny. Hlava pak získala hrozivý výraz.

Bestie tedy žije dál...