Kopírovat pouze se zdrojem!!!

Výsledek obrázku pro ghost gif

ZÁHADNÝ TVOR děsí domorodce na Borneu

31. května 2011 v 18:30 | M.S. High |  Zvláštní tvorové
Pohotový fotograf zachytil na Borneu záhadného tvora.
Je to podvrh, zatoulaný mořský savec, nebo příšera? Kolem řeky Rajang na Borneu se šíří panika. Lidé se obávají obrovského tvora, kterého zachytil fotograf z vrtulníku uprostřed tamějších pralesů.

http://image.tn.nova.cz/media/images/original/Feb2009/477540.jpg?d41d

Místní podle fotky odhadují, že může mít na délku i třicet metrů. Domorodci berou fotku jako důkaz existence mytologického tvora, který vypadá jako obrovský hroznýš s dračí hlavou. Místní ho nazývají slovem Nabau.

Asijská média začala spekulovat o tom, že by mohlo jít o dosud neobjeveného hada. Upozornila také na to, že nedávno paleontologové objevili zkamenělinu obřího hada. Dostal jméno Titanoboa cerrejonensis.(více pod hvězdičkami)

Další média spekulují o tom, že může jít o známou lochnesskou příšeru, která si prostě jen udělala výlet.

**********************************************************************************************************************************

Paleontologové zkoumali obří zkamenělinu hada. Měřil kolem 13 metrů a vážil přes tunu.
Obří zkamenělinu hada objevili paleontologové v severovýchodní Kolumbii. Megaplaz měřil pravděpodobně okolo 13 metrů a vážil přes 1100 kilogramů, což je více než bizon.

"Mohl bez problémů sežrat zvíře veliké jako kráva a člověka by slupnul jako nic," odhaduje paleontolog Jason Head z univerzity v kanadském městě Mississauga.

Objevitelé hada nazvali Titanoboa cerrejonensis, tedy "obrovský škrtič z Cerrejónu", kde ho našli. I když je cerrejónské monstrum příbuzné s dnešním hroznýšem královským, chovalo se podle Heada, spíše jako anakonda a většinu času trávilo ve vodě. Had se dokázal plazit i plavat.

Tento živočich se pravděpodobně živil pravěkými předky krokodýlů, kteří stejně jako on žili před 58 až 60 miliony let v deštném pralese, uvádí Head v článku uveřejněném v novém čísle časopisu Nature, které vyjde ve čtvrtek.

Titanoboa cerrejonensis měřil asi o tři a půl metru více než nejdelší doposud známý had, který žil před 40 miliony let v Egyptě. Mezi žijícími druhy hadů prvenství drží jistá krajta, které naměřili asi devět metrů.
http://image.tn.nova.cz/media/images/750x750/Feb2009/471707.jpg?d41d
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shery Shery | Web | 2. června 2011 v 13:38 | Reagovat

O_O  tak to čumim...no nechtěla bych ho potkat no..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama