Kopírovat pouze se zdrojem!!!

Výsledek obrázku pro ghost gif

Červenec 2011

Chlupatá noha záhadného tvora

24. července 2011 v 10:06 | M.S. High |  Zvláštní tvorové

Oblast nálezu - pohoří Altaj.


Poměrně zajímavý dokument odvysílala TV Nova 9.10.2003.
Zatím ho můžete shlédnout z archivu této televize, zde je krátký výtah z reportáže.
[MOSKVA, 9. října] - Ruští vědci mají plné ruce práce. Jeden horolezec objevil na Altaji ve výšce asi 3500 metrů nad mořem ve věčně zmrzlé půdě dobře zachovanou chlupatou nohu záhadného tvora. Svým nálezem tak oživil místní legendu o sněžném muži - yettim.
"Obrátil jsem tu končetinu a prozkoumal chodidlo a zdálo se mi, že vypadá dost neobvykle," řekl horolezec Sergej Semjonov, který nohu objevil. "Proto jsem se rozhodl vzít ji s sebou."
Místní lidé záhadný objev považují za důkaz o existenci yettiho, ale vědci z altajského veterinárního institutu a zemědělské univerzity hledají racionálnější vysvětlení. Pomocí testů a rentgenových paprsků zjistili, že kosti jsou několik tisíc let staré, avšak zatím se jim nepodařilo záhadného tvora identifikovat. Určili jen, že noha nepatří žádnému dosud známému živočichovi.
"Vypadá velmi lidsky," řekl viceprezident ruské asociace veterinárních anatomů Jurij Malofejev po prozkoumání rentgenových snímků. "Je zde mnoho podobností." Tento pohled podporuje i délka chodidla, která je 24 centimetrů, tedy přibližně stejně jako končetina lidská. Záhadný tvor by prý mohl nosit boty velikosti asi 36.
http://www.cryptozoologie.xf.cz/imgzoom/n004.jpg

image1

http://www.cryptozoologie.xf.cz/img/n001.jpg

http://www.cryptozoologie.xf.cz/img/n010.jpg

http://www.cryptozoologie.xf.cz/imgzoom/n003.jpg

http://www.cryptozoologie.xf.cz/img/n002.jpg

Nalezená noha je velmi zachovalá, neboť svalovou tkáň mumifikovalo slunce a sibiřský vysokohorský vzduch. Postavení kolenního kloubu svědčí o tom, že tvor chodil vzpřímeně a po dvou nohách. Končetina je celá pokryta zrzavou srstí, která je též na chodidle, což značí, že tvor se pohyboval po měkkém povrchu, tedy s největší pravděpodobností po sněhu. Palec se skládá ze tří článků, přičemž palec člověka má články dva.