Kopírovat pouze se zdrojem!!!

Výsledek obrázku pro ghost gif

Srpen 2013

Mrtvá nevěsta na D1?

1. srpna 2013 v 20:50 | http://www.zahadyzivota.cz/?p=727 |  Neuvěřitelné příběhy

Vraťme se časem zpátky jen o několik let. Po dálnici z Brna do Prahy jedou ve starší fabii zamilovaní novomanželé a oba se už nemohou dočkat svatební cesty. Už jen pár hodin a budou sedět v letadle. Při předjíždění červeného renaultu však řidička bez logického důvodu strhává volant prudce doleva a auto se během několika příštích vteřin za skřípění brzd opírá o svodidla, obrovskou rychlostí je vymrštěno z dálnice a končí na střeše. Vyděšený řidič renaultu, který šílený manévr mladého páru vůbec nechápal, volal záchranku a spěchal na pomoc. Spolujezdec byl mrtev. Řidička, které se v jediný okamžik rozplynul životní sen, však ještě dýchala a chropěla. Přísahal, že zřetelně slyšel, jak mu vyděšeně říkala: "Byla tam, já ji viděla!" Když se jí zeptal, co přesně viděla, stačila už slabým hlasem zašeptat jen jediné: "Nevěstu…" O několik vteřin později zemřela.

Krvavá svatba a legenda o devíti křížích
Úzce s tím souvisí legenda, která se k D1 váže. Před 472 lety poblíž obce Lesní Hluboké se nedaleko dnešního motorestu Devět křížů stalmasakr. Zemřelo při ní všech sedm svatebčanů i oba dva vrazi. Jeden z nich měl být podle vyprávění původním snoubencem nevěsty. Neunesl, že zatímco se vydal do světa vydělat peníze, jeho vyvolená ho zradila a slíbila svou ruku bohatšímu sedlákovi. Vracel se za ní právě v den svatby a místo láskyplného objetí ji čekal krvavý masakr. Podle legendy se přesně rok po jejich smrti v blízkosti krveprolití začaly dít podivné věci a lidé se hrozili tajemných přízraků, které strašily osoby, jenž měli cokoliv společného s nějakou svatbou. Proto bylo povoláno několik benediktinských mnichů z nedalekého kláštera, aby vstyčili a hlavně posvětili všech devět křížů, které zůstaly na místě mnohonásobné vraždy. Mniši to udělali a přízraky se přestaly objevovat. Varovali však lid, aby do kronik pečlivě zapsali, že kříže je nutné každých sto let posvěcovat znovu. Naposledy však k tomu došlo 18. září 1887 a pomyslná ochranná lhůta vypršela roku 1987. Od té doby se prý přízrak mrtvé nevěsty začal znovu objevovat mezi živými. Povídá se, že už zavinila nejméně tři nehody, kdy řidiči nezemřeli okamžitě a stihli o řádění přízraku podat své svědectví.

Začala útočit už o dva roky později?

V roce 1989 se prý žena v bílém zjevila na silnici vojákovi. Dostal telegram, že jeho milá je těhotná a doma už vrcholí přípravy na svatbu. Se svými kamarády vojáky se to tedy vydal patřičně oslavit. Při zpáteční cestě ale najednou začal křičet: Duch! a nezvládl řízení. Voják i jeho spolujezdci vyvázli s lehkými zraněními. Muž, který se ještě před pár hodinami těšil na svou svatbu, byl teď vyděšený k smrti a tvrdil, že má toho ducha v sobě. Kamarádi se ho snažili utěšit, ale zároveň je velmi děsilo, jak bledou a ledovou kůži jejich přítel má. Muž se v šoku vypotácel z auta a utekl do lesa. Jeho tělo se našlo až druhý den. Bylo úplně rozcupováno nedaleko železniční trati.

Záhada mrtvého dítěte
Posledním svědkem řádění osoby v bílém byl turecký kamionista, který mířil do Brna k parkovišti, aby se mohl vyspat. Najednou však nevěřil vlastním očím, když přímo na dálnici několik metrů před sebou viděl stát malou postavu v bílém. Myslel si, že se jedná o dítě. Snaží se brzdit ze všech sil a troubit, drobná postava ale zůstává stát na místě bez jediného pohnutí. Kamion se převrací na bok a zezadu do něj vráží osobní auto. Turek vyvázl bez jediného zranění, po příjezdu záchranné služby a policie ale všem tvrdí, že přejel dítě. Po důkladném hledání se ale nenašlo žádné mrtvé tělo, s vyjímkou řidiče osobního auta, které narazilo do kamionu. Na zadním sedadle zdemolovaného auta se později našly rozsypané svatební koláče.