Kopírovat pouze se zdrojem!!!

Výsledek obrázku pro ghost gif

Posedlá démonem

23. září 2015 v 10:37 | M.S. High |  Neuvěřitelné příběhy

Anneliese Michel (1952-1976) byla Němka posedlá démonem. Žila v Leiblfungu v Bavorsku. Dívka byla velmi hluboce věřící a také pilná studentka. Za pár dní před projevy posednutí by měla 16 let.
Její posednutí začalo tím, že slýchávala kroky a jiné zvuky, které ale jakoby pocházely odnikud. Jednou takové kroky slyší a za chvíli ji nějaká neviditelná síla tlačí do její postele takovou silou, že jí zlomí několik žeber a zápěstí. Její rodiče i lékaři se domnívali, že prodělala epileptický záchvat, při kterém si lidé opravdu mohou způsobit vážná zranění. Při epilepsii si ale pacienti takové záchvaty nepamatují, Anneliese však věděla úplně všechny detaily.
Epileptickou teorii podpoří i to, že po nasazení léků je na nějakou dobu klid. Ptom se ale vrátí, a to ještě mnohem horší. Anneliese při nich chová nepříčetně, dokonce kouše do zdí, pojídá vlastní výkaly a strká hlavu do záchodové mísy. Lékaři jí proto několikrát léky měnili, což by mohlo vysvětlovat její chování. Avšak co vysvětlit nejde je to, že se dívka nedokázala podívat na vyobrazení Krista.
Rodiče i lékaři začínají být bezradní a tak přivolají pastora a otce, kteří se pustí do vymítání. Velmi je překvapuje jakým hlubokým mužským hlasem na ně Annelisee při procesu křičí, chvíli se i zdá, že na ně mluví 10 hlasů najednou. Navíc mluví jazyky, které se nikdy neučina, například hebrejštinou. Když při vymítání padne otázka, kdo jsou ony hlasy, skrz Anneliese se dozvi? "Jsme ti, kteří přebývají uvnitř".
Podle mě nejděsivější část přichází až skoro ke konci (9:50), kde je slyšet několik zároveň znících hlasů.

Anneliese i přesto, že byla vystavena vyčerpávajícímu vymítání stále chodila do školy a učila se. Samožřejmě se tedy hebrejsky mohla naučit tajně, avšak proč by to dělala? I tak měla dost práce se studiem, proč by se tedy zatěžovala i s hebrejštinou? Stejně tak můžeme pochybovat i o hlubokých hlasech, kterými Anneliese mluvila. Mohlo by jít o poruchu hlasivek, ale jak je tedy možné že i po dni vymítání mluvila zase normálně a při něm tak zvláštně?
Exorcismus doprovázely i jiné zajímavé jevy. Napřiklad před vymítáním měla Anneliese nebesky modré duhovky, po začátku exorcismu jí ale ztmavly až do černa.
Anneliese se prý jednou zjevila Panna Marie. Řekla Anneliese, že může vykoupit svým utrpením duše hříšníků, Anneliese souhlasila. Po zjevení se jí objevily na dlaních a chodidlech krvavé rány (stigmata). Avšak takové rány si mohla způsobit sama. Ale proč? Při vymítání ovšem pastor zjistil, že démony z Anneliesina těla nechce pustit sám Kristus. Je tedy to o zjevení pravda?
Po dlouhém boji Anneliese démonům podlehne a umírá 1.6. 1976.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama